ANNA KACZOROWSKA
Hipoterapeuta
Trener TUS dla dzieci i osób dorosłych
Trener TUS dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
Jestem matematykiem o specjalności matematyka stosowana w ekonomii i ubezpieczeniach. Od 20 lat pracuję w branży szkoleniowo-doradczej, a od 19 prowadzę z mężem własną firmę szkoleniową, w której zajmuję się organizacją szkoleń i konferencji, nierzadko dla kilkuset osób, a także organizacją bieżącej pracy firmy. Potrafię świetnie zarządzać czasem.
Dzięki posiadanemu wykształceniu z powodzeniem zajmuję się stroną organizacyjną, finansową i rozliczeniową firmy i fundacji. Potrafię pracować pod dużą presją i nie boję się odpowiedzialnych, ambitnych zadań, jakie prowadzenie biznesu i organizacji pozarządowej przede mną stawia.
Kilka lat temu mój kontakt z końmi i lekcje nauki jazdy konnej zaowocowały kupnem własnego konia, co zapoczątkowało proces zgłębiania pracy z tymi zwierzętami, który trwa do dziś. Posiadanie własnego konia dało mi możliwość obserwacji zmian, jakie niesie za sobą przebywanie w towarzystwie tych zwierząt – konieczność rozumienia swoich reakcji, panowania nad gestami i myślami, a także spokój i oddech, jaki konie wnoszą w nasze życie. A to dało impuls do zgłębienia tematu hipoterapii, czyli wpływu koni na nasze ciała i umysły.
Obecnie jako instruktor hipoterapii oraz właścicielka stajni i 10 koni realizuję zajęcia hipoterapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych przez cały czas podnosząc swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach i warsztatach z zakresu pracy hipoterapeuty, pracy z dziećmi z ASD, a także pracy z końmi i własną energią. W trakcie zajęć szczególną uwagę zwracam na pracę ze swoimi emocjami i lękami oraz na dobroczynny, kojący wpływ atmosfery, jaką tworzę we własnej stajni, która uspokaja, daje wytchnienie i przyciąga osoby potrzebujące chwili dla siebie w otoczeniu natury. Jest azylem dla osób potrzebujących wsparcia psychofizycznego.
ARLETTA PAWLICKA
Psycholog w trakcie specjalizacji klinicznej
Psychotraumatolog
Terapeuta EMDR
Jestem psychologiem w trakcie specjalizacji klinicznej, psychotraumatologiem oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ponadto jestem terapeutą EMDR i członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Moja droga zawodowa, to także fundacja LUSTRO, której jestem współzałożycielką.
W mojej pracy terapeutycznej głównym nurtem jest metoda EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing), która skutecznie wspiera osoby z doświadczeniem traumy, pomagając im przepracować trudne wspomnienia i zmniejszyć ich wpływ na codzienne życie. Praca z traumą, to szczególnie bliski mi obszar pracy, w którym uwzględniam zarówno psychiczne, jak i somatyczne objawy, często towarzyszące przeżytym kryzysom.
Posiadam doświadczenie w pracy z osobami ze spektrum autyzmu, co pozwala mi skutecznie wspierać nie tylko osoby z diagnozą, ale także ich rodziny w adaptacji do wyzwań, jakie wiążą się z potrzebami ich bliskich. W pracy z rodzinami kieruję się podejściem systemowym, ponieważ wierzę, że problemy jednostki są często powiązane z dynamiką rodzinną, a zaangażowanie całej rodziny w proces terapeutyczny sprzyja poprawie sytuacji.
Ponadto pracuję również z osobami chorymi somatycznie, dostosowując moje podejście do ich specyficznych potrzeb i wyzwań związanych z chorobą i diagnozą. Aby zapewnić jak najwyższą jakość pracy, regularnie uczestniczę w superwizji, co pozwala mi na systematyczne weryfikowanie i udoskonalanie mojego podejścia. Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach branżowych.